Nauka podzielona jest na kilka różnych etapów, rozpoczynając ćwiczenia uczymy się najważniejszych rzeczy. Podstawowy kurs uczenia się podstaw trwa kilka lat.

Pierwszy rok nauki obejmuje naukę Formy Ojca, część pierwszą "dziewięć małych niebios". Forma ta zawiera ćwiczenia Tao Yin, kładą one akcent na otwieranie stawów i meridianów. Pracują z dziewięcioma głównymi grupami naszych stawów, umożliwiają swobodny przepływ Chi i krwi. Wzmacniają ścięgna i więzadła, poprawiają ustawienie stawów, regulują pracę organów wewnętrznych.
W tym samym czasie wprowadzany jest Chi Kung, reprezentowany przez zestaw "Ośmiu części brokatu", i inne pojedyncze formy Chi Kung.
Poznawana jest także forma Tai Chi, w pierwszym roku jest to pierwsza część Długiej Formy pochodzącej od rodziny Yang, czyli "Ziemia". W pierwszym roku wprowadzane są także podstawy Tuishou.
Równolegle poznajemy zasady Tai Chi, dzięki którym uprawiana sztuka nabiera odpowiednich kształtów. Podstawowe zasady wewnętrznej pracy w Tai Chi to: umiejętność rozluźnienia ciała i umysłu. Umiejętność koncentracji w obszarze dolnego Tan Tien, zasada osi Tai Chi i wyprowadzania z niej każdej akcji. Realizacja w ruchu pustki i pełności, czucie przemian Yin i Yang. Nie są to wszystkie zasady, ale te najważniejsze, w kolejnych latach dalej rozwijane.

Drugi rok to rozwinięcie ćwiczeń z pierwszego roku. Forma Ojca w pełni "dziewięć małych niebios i dziewięć pałaców", czyli dochodzi część zawierająca pozycje.
Nauka Formy Matki, która jest odpowiednikiem Ziemi z Formy Długiej. Formy Chi Kung pozostają niezmienione. Druga część Długiej Formy, czyli "Człowiek". Praktyka pełnego Tuishou, na cztery techniki a także Tap Sao. Pogłębianie wiedzy na temat zasad Tai Chi. Warsztaty z zakresu masażu Tao Yin.

Trzeci rok, to poznanie w pełni wszystkich podstawowych form, całości Formy Długiej, składającej się z trzech części, Ziemia, Człowiek i Niebo. Doskonalenie poznanych wcześniej form i technik, praktyka aplikacji form Tai Chi, technik medytacyjnych, poznawanie podstawowych założeń medycyny i filozofii chińskiej. Kolejne lata praktyki służą jeszcze lepszemu poznaniu całości.

Praktykujemy dwa style: styl San Feng Tai Ki Kung w interpretacji dr Ming Wonga C.Y., Forma Ojca, Forma Matki, ćwiczenia z partnerem Tap Sao. Styl Yang w interpretacji Tomasza Nowakowskiego, Długa Forma, ćwiczenia Qi Gong, Tui shou, masaż Tao Yin. Dodatkowo, szeroki program innych ćwiczeń Qi Gong, jak Osiem Jedwabnych Form, Osiem ćwiczeń Tao Yin uruchamiających talię. Podstawy masażu stóp On Zon Su,  z przekazu dr Ming Wong C.Y., jak i medytacja Złotego Łańcucha. W ramach stylu Yang praktykujemy szermierkę Tai Chi, forma z prostym mieczem Jian i szablą Dao, plus ćwiczenia z partnerem i aplikacje.  

 

Kontakt do mnie, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

   tel. 605 66 00 18